Akte ligjore për Industrinë Ushtarake

Ndërmarrjet shtetërore

Ligj nr.7582, datë 13.7.1992, “Për ndërmarrjet shtetërore”

 

Ligj nr.7582, datë 13.7.1992, “Për ndërmarrjet shtetërore”, i ndryshuar

 

Ligj nr.7670, datë 9.2.1993, Për një shtesë në ligjin nr.7582, datë 13.7.1992 “Për ndërmarrjet shtetërore”

 

Ligj nr.7743, datë 26.7.1993, për një shtesë në ligjin nr.7582, datë 13.7.1992 “Për ndërmarrjet shtetërore”

 

Vendim nr. 366, datë 05.10.1991, Për krijimin e ndërmarrjes së import-eksportit në varësi të Ministrisë së Mbrojtjes

 

Vendim nr. 397, datë 11.5. 2015, Për krijimin e ndërmarrjes shtetërore “Kantieri i ndërtimit dhe riparimit të anijeve”

 

Udhëzim nr.6, datë 3.9.1992 për zbatimin e ligjit nr.7582, datë 13.7.1992 “Për ndërmarrjet
shtetërore”


Trajtimi i veçantë i punonjësve të industrisë ushtarake
 

Ligj nr.9179, dt.29.1.2004, "Për një trajtim të veçantë të punonjësve, që kanë punuar në disa ndërmarrje të Industrisë Ushtarake"

 

Ligj nr.9179, dt.29.1.2004, "Për një trajtim të veçantë të punonjësve, që kanë punuar në disa ndërmarrje të Industrisë Ushtarake", i azhornuar

 

Ligji nr. 9687, datë 5.3.2007, Për një shtesë në ligjin nr. 9179, datë 29.1.2004 “Për një trajtim të veçantë të punonjësve, që kanë punuar në disa ndërmarrje të industrisë ushtarake”

 

Vendim nr. 163, datë 29.2.2012 për Revokimin e vendimit nr. 264, datë 14.6.1997 të Këshillit të Ministrave "Për Ruajtjen dhe Sigurimin e Uzinave Ushtarake të Rëndësisë së Veçantë"

 

Vendim nr.71, dt.4.2.2005, "Për rritjen e masës së trajtimit të veçantë të punonjësve, që kanë punuar në disa ndërmarrje të Industrisë Ushtarake, dhe të pilotëve fluturues, në pension"
 

Vendim nr.77, dt.4.2.2005, "Për disa ndryshime në vendimin nr.766, dt.8.12.1998 të Këshillit të Ministrave për pagesën e punonjësve të disa linjave teknologjike ushtarake të rëndësisë së veçantë të ndryshuar"
 

Vendim nr.161, dt.18.3.2004, "Për mënyrën e llogaritjes, të caktimit dhe pagesës së përfitimeve për punonjësit, që kanë punuar në disa ndërmarrje të Industrisë Ushtarake"
 

Vendim nr.178, dt.31.3.2005, "Për trajtimin e punonjësve civilë që dalin të papunë nga reforma në shtëpinë e pushimit të ushtarakëve, në Durrës"

 

Vendim nr. 766, datë 8. 12. 1998, Për pagesën e punonjesve të disa linjave teknologjike, ushtarake të rëndesisë së veçantë

 

Vendim nr. 766, datë 8. 12. 1998 Për pagesën e punonjesve të disa linjave teknologjike, ushtarake të rëndesisë së veçantë, i ndryshuar

 

Vendim nr. 672, datë 15.12.2000 Për disa shtesa dhe ndryshime në vendimin nr. 766, datë 8.12.1998, të Këshillit të Ministrave, “Për pagesën e punonjësve të disa linjave teknologlike, ushtarake, të rëndësisë së veçantë”

 

Vendim nr. 695, date 27.12.2002 Për disa shtesa dhe ndryshime në vendimin nr. 766, datë 8.12.1998 të Këshillit të Ministrave “Për pagesën e punonjësve të disa linjave teknologjike ushtarake të rendësisë së veçantë”

 

Vendim nr. 253, datë 27.4.2006 Për disa ndryshime në vendimin nr.766, datë 8.12.1998 të Këshillit të Ministrave “Për pagesën e punonjësve të disa linjave teknologjike ushtarake të rëndësisë së veçantë”, të ndryshuar

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Ministeriali i NATO, Xhaçka: 2% e PBB për FA deri në vitin 2024 4-5 tetor 2018Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës të Atlantikut të Veriut...
Buletini mujor tetor 2018Ditari, të rejat kryesore tetor 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 11 (2018) Nëntor 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 16 nëntor 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Nëntor 2018
Ma En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2