Filluan regjistrimet e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë në FA për periudhën 11 shtator - 17 nëntor 2017 sipas rajoneve

Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 80 kandidatë për ushtarë/detarë aktivë për periudhën 11 shtator – 17 nëntor 2017, sipas rajoneve në këto përpjestime:

Tiranë 49 kandidatë,
Shkodër 25 kandidatë,
Lezhë 1 kandidat,
Sarandë 1 kandidat,
Durrës 2 kandidatë,
Kuçovë 2 kandidatë.

Dokumentin pdf përmban informacionin e plotë për procedurat, kriteret, afatet, testimet etj
Formulari i aplikimit dhe i pranimit në formatin word

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri në 18 gusht 2017.

Tel: 042 348 588


Përzgjidhen e rekrutohen kandidatë për ndjekjen e Kursit të Arsimit të Përgjithshëm të Oficerit të Ri, në AFA, KDS

Qendra e Personel Rekrutimit kërkon të përzgjedhë dhe rekrutojë kandidatë për ndjekjen e Kursit të Arsimit të Përgjithshëm të Oficerit të Ri, në Akademinë e Forcave të Armatosura, në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes, për vitin akademik 2017 - 2018.

Kriteret të pranimit të kandidatëve, dokumentet për regjistrim (formulari i aplikimit në formatin word), datat e testimit i gjeni në formatin elektronik (dokumentacioni në formatin pdf).

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri më 20 shtator 2017.

Adresa: Rruga e Dibrës, Garnizoni Skënderbej, Tiranë,

Tel: +355 42348588


Shpallje vendi i lirë pune, punëtor mirëmbajtje, Rep. Usht. 6630

Pozicioni i punës: punëtor mirëmbajtje,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 6630
Vendi: Tiranë,
Paga: sipas VKM, nr. 202, datë 15.03.2017
Lloji i kontratës së punës: 3 mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje dhe me intervistë,
Data e fillimit të aplikimit: 22.06.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 05.07.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Rekrutohen kandidatë për studime në Shkollën e Oficerëve të Infermierisë, Greqi,

Qendra e Personel Rekrutimit kërkon të rekrutojë kandidatë për studime në Shkollën e Oficerëve të Infermierisë, në Greqi, 1 (një) të drejtë studimi për vitin akademik 2017 - 2018.

Kriteret të pranimit të kandidatëve, dokumentet për regjistrim (formulari i aplikimit në formatin word), datat e testimit i gjeni në formatin elektronik (dokumentacioni në formatin pdf).

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri më 14 korrik 2017.

Adresa: Rruga e Dibrës, Garnizoni Skënderbej, Tiranë,
Tel: +355 42348588


Shpallje vendi i lirë pune, llogaritar, Rep. Usht. 2004, Pashaliman

Pozicioni i punës: llogaritar,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak nr. 2004, (Flotilja Detare) në FD,
Vendi: Pashaliman,
Paga: 36000 (tridhjetë e gjashtë mijë) Lek,
Lloji i kontratës së punës: me afat të pacaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me intervistë
Data e fillimit të aplikimit: 15.06.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 30.06.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, infermiere, Rep. Usht. 2004, Pashaliman

Pozicioni i punës: infermiere,
Reparti/Institucioni: Reparti Ushtarak nr. 2004, (Flotilja Detare) në FD,
Vendi: Pashaliman,
Paga: 36000 (tridhjetë e gjashtë mijë) Lek,
Lloji i kontratës së punës: me afat të pacaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me intervistë
Data e fillimit të aplikimit: 10.06.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 25.06.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeve Nëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare 24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë 15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 11 (2017) Nëntor 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 08 dhjetor 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Dhjetor 2017
Ma En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31