Shpallje vendi i lirë pune, specialist i IT Rep. Usht. 6620, PU

Pozicioni i punës: specialist i IT,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 6620 (Policia Ushtarake),
Vendi: Sauk, Tiranë,
Paga: 30.051 (tridhjetë mijë e pesëdhjetë e një) Lek 
Lloji i kontratës së punës: kontratë pune 3-mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 09.10.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 23.10.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist i gjeodezisë Rep. Usht. 2008, FD

Pozicioni i punës: specialist i gjeodezisë,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 2008,
Vendi: Plepa Durrës (FD),
Paga: 34.500 (tridhjetekatër mijë e pesëqind) Lek 
Lloji i kontratës së punës: kontratë pune me afat të pacaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me intervistë,
Data e fillimit të aplikimit: 09.10.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 23.10.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, specialist i oqeanografisë Rep. Usht. 2008, FD

Pozicioni i punës: specialist i oqeanografisë,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 2008,
Vendi: Plepa Durrës (FD),
Paga: 34.500 (tridhjetekatër mijë e pesëqind) Lek 
Lloji i kontratës së punës: kontratë pune me afat të pacaktuar,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me intervistë,
Data e fillimit të aplikimit: 09.10.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 23.10.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word


Rekrutohen kandidatë 3 (tre) për studime në akademitë ushtarake në SHBA

Qendra e Personel Rekrutimit, ka filluar regjistrimin e kandidatëve për të ndjekur studimet ushtarake në akademitë ushtarake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (Akademinë e Forcave Ajrore, Akademinë e Forcave Detare dhe Akademinë West Point) për vitet akademike 2018 - 2022, për 3 (tre) të drejta studimi.

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR-së është deri në 08 nëntor 2017.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word


Rekrutohen kandidatë për studime në Institucionet e Larta Arsimore Ushtarake të Britanisë së Madhe

Qendra e Personel Rekrutimit, ka filluar regjistrimin e kandidatëve për të ndjekur kurset:

Commissioning course”, i cili do të zhvillohet në periudhën 27 nëntor 2017-14 dhjetor 2018 në Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst, në Britaninë e Madhe dhe
Initial Officer Training”, i cili do të zhvillohet në periudhën 01 janar-20 korrik 2018 në Cranwell të Britanisë së Madhe, për 2 (dy) të drejta studimi.

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri në 18 tetor 2017.

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit Aneksi A në formatin Word


Shpallje vendi i lirë pune, manovrator (2), ndihmësmanovrator (2), infermier, tornitor Rep. Usht. 4030, 4009

Pozicioni i punës: manovrator (2), ndihmësmanovrator (2), infermier, tornitor,
Reparti/Institucioni: Rep. Usht. 4030, 4009
Vendi: Kukës, Tiranë,
Paga: sipas VKM, nr. 717, datë 23.6.2009
Lloji i kontratës së punës: 3 mujore,
Procedura e përzgjedhjes së kandidatëve: me dosje,
Data e fillimit të aplikimit: 11.09.2017
Data e mbylljes së aplikimit: 26.09.2017

Shkarkoni kushtet dhe kriteret në formatin PDF

Formulari i aplikimit në formatin Word
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeve Nëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare 24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë 15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO 17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO 16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO 15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17” 14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen 13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Ministrja Kodheli në Ministerialin e Mbrojtjes në Bruksel 29 qershor 2017Ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli në Bruksel ku mori pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO...
Angazhimi i FA gjatë përmbytjeve, nëntor 2016 8 - 13 tetor 2016FA u angazhuan me forca dhe mjete në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet që përfshinë pothuajse gjithë vendin...
Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Shtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2017 Janar 2017 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 11 (2017) Nëntor 2017Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 08 dhjetor 2017Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Dhjetor 2017
Ma En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31