Gazeta Ushtria 09 janar 2015

1. Ministrja Kodheli prezanton projektligjin për PU
2. Deklaratë e sekretarit të Përgjithshëm të NATO mbi sulmin terrorist në Paris
3. FA kontribuojnë në operacionet e kërkim-shpëtimit në det
4. 10 minibuzë nga Turqia për FARSH
5. Intervistë me kolonel Manushaqe Shehu, drejtore e Drejtorisë së Marrëdhënieve Civilo-Ushtarake

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 26 dhjetor 2014

ushtria 26 12 141. Takim mbresëlënës me fëmijët në prag të Vitit të Ri
2. Analizat vjetore, FT, në krye të detyrave për plotësimin me nder të misionit kushtetues;  KDS, motoja e punës për vitin 2015 do të jetë: Performancë - Cilësi - Reformë
4. Koncert artistik për fëmijët e ushtarakëve të FA
5. Dossier, UNÇL Shqiptare për çlirimin e Kosovës dhe popujve të ish-Jugosllavisë gjatë LIIB
6. NATO, Samiti i vitit 1990: pikë kthese në marrëdhëniet “Lindje- Perëndim”

 Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 19 dhjetor 2014

1. Ministrja Kodheli prezanton Direktivën e Mbrojtjes për 2015
2. Kuvendi miraton ligjin “Për Disiplinën Ushtarake në FA të RSH”
3. 30 komando shqiptarë nisen në misionin “Resolute Support” në Kabul, Afganistan
4. Ministrja e Mbrojtjes Kodheli vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 12 dhjetor 2014

1. Ministria e Mbrojtjes, përparësi luftës kundër korrupsionit
2. Për një konceptim dhe realizim më të mirë të punës në strukturat e BCU-së në FA
3. Përfundoi Kursi i 6-të i Lartë për Sigurinë dhe Mbrojtjen
4. Shqipëria ka kapacitetet teknike dhe njerëzore për realizimin e projekteve të demontimit
5. Përzgjidhet nënoficeri më i mirë për vitin 2014

Shfletoni gazetën
Ministeriali i NATO, Xhaçka: 2% e PBB për FA deri në vitin 2024 4-5 tetor 2018Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës të Atlantikut të Veriut...
Buletini mujor tetor 2018Ditari, të rejat kryesore tetor 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 11 (2018) Nëntor 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 16 nëntor 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Nëntor 2018
Ma En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2