Gazeta Ushtria 13 shkurt 2015

1. Ministrja Kodheli: Ju treguat që jeni pjesa më e mirë e shoqërisë
2. Figura e ushtarakut është disiplinë, përkushtim, ndershmëri dhe dinjitet
3. “Berretat e kaltra” përfundojnë me sukses kursin “Komando”
4. Shkolla e Trupës në Bunavi, gatishmëri e plotë për përballimin e përmbytjeve

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 06 shkurt 2015

ushtria 06 02 151. "Jugu - 2015", FA, angazhim maksimal në operacione të evakuimit dhe shpëtimit
2. Mbështetje e palëkundur e Shqipërisë ndaj të gjitha kërkesave të NATO
3. NATO, Aleanca i përshtatet mjedisit të ndryshuar të sigurisë
4. Konferenca për rritjen e bashkëpunimit në fushën e sigurisë detare
5. Një oficere shqiptare në Sandhurst

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 30 janar 2015

1. Joint Reaction 2015, Ministrja e Mbrojtjes: Kontributi i FA në emergjencat civile është i patjetërsueshëm
2. Ministria e Mbrojtjes dhe FSK, firmosën Planin e Bashkëpunimit në Fushën e Mbrojtjes për vitin 2015
3. QNOD, institucion i rëndësishëm për sigurinë detare të njerëzve, mjeteve dhe mjedisit
4. Forca Tokësore “ndez motorrët” e stërvitjeve për vitin 2015

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 23 janar 2015

1. Shqipëria dhe Maqedonia mbeten të angazhuara në luftën kundër terrorizmit
2. Gjeneralmajor Bazo, në takimin e 172 të Komitetit Ushtarak në NATO
3. Ministrja e Mbrojtjes Kodheli takon ambasadorin amerikan, Donald Lu
4. Ministrja Kodheli bashkëbisedim me studentë të Universitetit Politeknik të Tiranës
5. Zhvillohet aktiviteti “Recruiting and Retention TCT” me Gardën Kombëtare të New Jersey

Shfletoni gazetën
Ministeriali i NATO, Xhaçka: 2% e PBB për FA deri në vitin 2024 4-5 tetor 2018Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes së vendeve anëtare të Aleancës të Atlantikut të Veriut...
Buletini mujor shkurt 2019Ditari, të rejat kryesore shkurt 2019...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2019Janar 2019 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2019) Mars 2019Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 08 mars 2019Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Mars 2019
Ma En Pr Sh Di
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31