Gazeta Ushtria 23 shkurt 2018

1. Qendra Stërvitore e FA, 130 rekrutë të rinj nisen drejt Bunavisë,
2. Përkujtimore, 6 vjet pa Dëshmorin e Atdheut kapiten Feti Vogli,
3. Viti 2018 vit sfidash dhe prioritetesh, intervistë me gjeneral brigade Vladimir Avdiaj,
4. Stërvitje me nënrepartet e grup-batalionit eFP në Letoni.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 16 shkurt 2018

1. Xhaçka-Stoltenberg, verësohet kontributi ynë në misionet paqëruajtëse,
2. Stërvitja 72-orëshe e Kompanisë III “Puma”, gjeneral brigade Kollçaku inspektoi stërvitjen “Fekeni 18-01”,
3. Buxheti i Mbrojtjes 2%, një sfidë jo vetëm për ne,
4. Ministeriali i NATO në Bruksel 14-15 shkurt 2018, sekretari amerikan i Mbrojtjes, vlerëson bashkëpunimin me Shqipërinë
5. “Iliria” dhe “USS Ross” në stërvitje të përbashkët.

Shfleto gazetën


Gazeta Ushtria 09 shkurt 2018

1. Forca Tokësore, Fillon Kursi XI i Forcave Speciale,
2. FA në terren, Xhaçka: Identifikim i zonave problematike,
3. Eshtë privilegj të lësh gjurmë në Forcat e Armatosura,
4. Gjenerale Shehu - kolonel Tutuianu, bashkëpunimi ushtarak me Rumaninë ka njohur progres.

Shfletoni gazetën


Gazeta Ushtria 02 shkurt 2018

1. Ministrja Xhaçka në Turqi: Mbështetje për trajnim, arsimim dhe modernizim,
2. Bashkëpunimi ushtarak Shqipëri - Itali, gjenerale brigade Shehu priti atasheun ushtarak italian,
3. SHBA: Pajisje ndaj katastrofave më vlerë 260 mijë USD,
4. Batalioni I i Këmbësorisë rehabiliton Urën e Mesit.

 

Shfletoni gazetën
Buletini mujor korrik 2018Ditari, të rejat kryesore korrik 2018...
Ministrja Xhaçka vizitë zyrtare në SHBA 17-18 prill 2018Washington - Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vlerësojnë Shqipërinë një aleat të denjë të NATO dhe vend lider në Ballkanin Perëndimor...
FA shpëtojnë nënën e sëmurë në Kukës27 shkurt 2018Pas 3 orë ecjeje në këmbë, Forcat Armatosura kanë arritur të transportojnë për në spitalin rajonal të Kukësit...
Ministeriali i NATO, takimi Stoltenberg - Xhaçka14 - 15 shkurt 2018Ministrja Xhaçka merr pjesë në takimin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO në Bruksel...
Fotogaleri/FA angazhim maksimal për situatën e përmbytjeveNëntor - Dhjetor 2017Angazhimi i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për situatën e përmbytjeve.
NATO: Misioni i “Orikut” në Egje, moment i rëndësishëm për Forcat Detare shqiptare24 nëntor 2017Misionit të anijes patrulluese të forcës detare shqiptare “Oriku”, e cila ishte pjesë e operacionit të NATO-s, “Sea Guardian”, i është dedikuar një shkrim në faqen zyrtare të NATO-s...
Ministrja Xhaçka në Ministerialin e NATO në Bruksel8-9 nëntor 2017Ministeriali i NATO në nivelin e ministrave të Mbrojtjes, që u mbajt në datat 8 dhe 9 nëntor në Bruksel konfirmoi vlerësimin që aleatët...
BBC: Shqipëria rehabiliton varrezat e dëshmorëve pas dekadash të lëna në harresë15 nëntor 2017Prestigjiozja britanike BBC, i ka bërë jehonë nismës së Ministrisë së Mbrojtjes për rehabilitimin e varrezave të dëshmorëve...
Mbyllet takimi i shefave të Mbrojtjes të NATO17 shtator 2017Mbylli punimet formale Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila u zhvillua për herë të parë në vendin tonë...
Zhvillohet në Tiranë Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO16 shtator 2017Në vendin tonë ka nisur punimet Konferenca e Komitetit Ushtarak të NATO, e cila mbledh së bashku shefat e shtabeve të ushtrive të vendeve anëtare të Aleancës...
Intervistë me gjeneral Petr Pavel, kryetar i Komitetit Ushtarak të NATO15 shtator 2017Intervistë me gjeneral Petr Pavel dhënë për revistën "Mbrojtja"...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”14 shtator 2017Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua sot “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle 17”...
Programi qeverisës 2017-2021 për Sigurinë dhe Mbrojtjen13 shtator 2017Qeveria e re e RSH mori detyrën pas ceremonisë së betimit në Presidencë. Nga programi qeverisës 2017-2021 veçojmë pjesën që ka lidhje me Sigurinë dhe Mbrojtjen...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturëShtator 2017Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosuraprill 2018Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktivë dhe kërkon të rekrutojë 100...
Strategjia UshtarakeKorrik 2015Në themel të Strategjisë Ushtarake të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
Direktiva e Mbrojtjes 2018Shkurt 2018 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Mbrojtja Nr. 08 (2018) Gusht 2018Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria10 gusht 2018Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Gusht 2018
Ma En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2