Kodheli në Ministerialin e NATO në Bruksel 05 shkurt 2015Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, mori pjesë në takimin e ministerialit të zhvilluar në Bruksel. Ky ishte takimi i parë i ministrave të Mbrojtjes së vendeve aleate, që pas Samitit të Uellsit, në shtatorin e vitit të kaluar...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Vizitë zyrtare në SHBA e ministres Kodheli 28-31 tetor 2014Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli zhvilloi një vizitë zyrtare në SHBA me ftesë të sekretarit amerikan të Mbrojtjes z. Chuck Hagel...
Ministeriali Gjithëpërfshirës Rajonal 14-16 tetor 2014Në Budva të Malit të Zi u zhvillua Ministeriali Gjithëpërfshirës Rajonal: Harmonizimi i Bashkëpunimit mbi Mbrojtjen dhe Sigurinë në Rajon.Ministrja Kodheli drejtoi US-A5 dhe mori pjesë në SEDM...
Anëtarë të denjë të Aleancës së Atlantikut të Veriut 4-5 shtator 2014Ditën e enjte, më 4 shtator nisi në Uells samiti dyditor i NATO. Në samit morën pjesë delegacionet e nivelit të lartë të 28 vendeve anëtare të Aleancës së Atlantikut të Veriut...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
SHQIPËRIA EUROPIANE, DESTINACION BRENDA NESH korrik 2014 Raport Publik për 300 ditët e para
të qeverisjes
Ministrja Kodheli vizitë në Komandën Supreme të Forcave Aleate 26 maj 2014 Ministrja Kodheli: Shqipëria hap përpara në angazhimin tonë në NATO
Ministeriali i Mbrojtjes i NATO në Bruksel 26 - 27 shkurt 2014 Kodheli mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes në NATO dhe drejtoi Ministerialin SHBA-Karta e Adriatikut (A5), që u zhvillua në Bruksel...
Forcat e Armatosura në pastrimin e territorit shkurt - mars 2014 Pas vendimit të marrë nga Komisioni Ndërministror për shpalljen e emergjencës civile për gjendjen e mjedisit, MM dhe FA...
Raporti vjetor 2014 i NATO 30 janar 2015Mendime të sekretarit të Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg, gjatë konferencës për shtyp për prezantimin e Raportit Vjetor 2014, në selinë e NATO, Bruksel...
Dokumenti i Rishikimit Strategjik të Mbrojtjes 11 prill 2013Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë miratoi dokumentin e Rishikimit Strategjik të Mbrojtjes...
Direktiva e Mbrojtjes 2015 15 dhjetor 2014 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Ushtarake Gusht 2014Numri i fundit i revistës përmban analiza dhe vlerësime për sigurinë, Punime nga Akademia e Forcave të Armatosura...
Revista Mbrojtja Nr. 9 (2015) Shtator 2015Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 02 tetor 2015Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Mimi Kodheli   

Ministre e Mbrojtjes

Shqipëria në NATO

Strategji & Aktivitete

Bëhuni pjesë e FA

Rekrutime - Karriera - Shërbime

Denonconi Korrupsionin

04 2270409/0800 1122

marcado

Ministrja Kodheli leksion në KLSM

Ministrja e Mbrojtjes Kodheli, në një prononcim për median, e ka vlerësuar këtë ministerial si shumë të rëndësishëm.

Ministrja Kodheli në Ministerialin e NATO në Bruksel

Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, merr pjesë në punimet e Ministerialit të Mbrojtjes që po zhvillohet në Bruksel.