Forcat e Armatosura të Shqipërisë 2015-2016 2016Misionet, Modernizimi, Stërvitjet e Përbashkëta, Bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civil-ushtarak dhe rekrutimet....
Konsultimi i Strategjisë Kombëtare për Zhvillim dhe Integrim 2016(Draft) Strategjia Kombëtare për Zhvillim dhe Integrim 2015-2020 (SKZHI) është dokumenti kryesor strategjik kombëtar...
Kontributi i Forcave të Armatosura në infrastrukturë Janar - Shkurt 2016Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura gjithmonë kanë treguar përkushtim dhe angazhim maksimal në ndihmë të popullsisë civile...
Shqipëria në “Trident Juncture-15” 16 tetor 2015Në ambientet e Komandës së Forcës Tokësore në Zall-Herr u zhvillua ceremonia e përcjelljes së trupave të kompanisë së parë të Batalionit të Dytë të Këmbësorisë...
300 të rinj dhe të reja u bashkohen FA 12 tetor 2015Kodheli: Mos u ktheni mbrapa, mos u jepni nga vështirësitë, mendoni që nesër e ardhmja juaj do të jetë më e mirë se kjo e sotmja. Ju uroj nga thellësia e zemrës shumë sukses!
Kodheli në Ministerialin e NATO në Bruksel 08 tetor 2015Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, merr pjesë në punimet e Ministerialit të Mbrojtjes që po zhvillohet në Bruksel. Në këtë ministerial do të diskutohen tema të rëndësishme që kanë të bëjnë me sfidat e Aleancës, si dhe zhvillimet e fundit lidhur me sigurinë dhe mbrojtjen...
Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Vizitë zyrtare në SHBA e ministres Kodheli 28-31 tetor 2014Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli zhvilloi një vizitë zyrtare në SHBA me ftesë të sekretarit amerikan të Mbrojtjes z. Chuck Hagel...
Ministeriali Gjithëpërfshirës Rajonal 14-16 tetor 2014Në Budva të Malit të Zi u zhvillua Ministeriali Gjithëpërfshirës Rajonal: Harmonizimi i Bashkëpunimit mbi Mbrojtjen dhe Sigurinë në Rajon.Ministrja Kodheli drejtoi US-A5 dhe mori pjesë në SEDM...
Anëtarë të denjë të Aleancës së Atlantikut të Veriut 4-5 shtator 2014Ditën e enjte, më 4 shtator nisi në Uells samiti dyditor i NATO. Në samit morën pjesë delegacionet e nivelit të lartë të 28 vendeve anëtare të Aleancës së Atlantikut të Veriut...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2015Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
SHQIPËRIA EUROPIANE, DESTINACION BRENDA NESH korrik 2014 Raport Publik për 300 ditët e para
të qeverisjes
Ministrja Kodheli vizitë në Komandën Supreme të Forcave Aleate 26 maj 2014 Ministrja Kodheli: Shqipëria hap përpara në angazhimin tonë në NATO
Ministeriali i Mbrojtjes i NATO në Bruksel 26 - 27 shkurt 2014 Kodheli mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes në NATO dhe drejtoi Ministerialin SHBA-Karta e Adriatikut (A5), që u zhvillua në Bruksel...
Forcat e Armatosura në pastrimin e territorit shkurt - mars 2014 Pas vendimit të marrë nga Komisioni Ndërministror për shpalljen e emergjencës civile për gjendjen e mjedisit, MM dhe FA...
Raporti vjetor 2014 i NATO 30 janar 2015Mendime të sekretarit të Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg, gjatë konferencës për shtyp për prezantimin e Raportit Vjetor 2014, në selinë e NATO, Bruksel...
Dokumenti i Rishikimit Strategjik të Mbrojtjes 11 prill 2013Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë miratoi dokumentin e Rishikimit Strategjik të Mbrojtjes...
Direktiva e Mbrojtjes 2016 22 dhjetor 2015 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Ushtarake Gusht 2014Numri i fundit i revistës përmban analiza dhe vlerësime për sigurinë, Punime nga Akademia e Forcave të Armatosura...
Revista Mbrojtja Nr. 10 (2016) Tetor 2016Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 28 tetor 2016Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Mimi Kodheli   

Ministre e Mbrojtjes

Shqipëria në NATO

Strategji & Aktivitete

Bëhuni pjesë e FA

Rekrutime - Karriera - Shërbime

Denonconi Korrupsionin

04 2270409/0800 1122

marcado

Forcat Speciale të Forcave të Armatosura në stërvitjen “JCET”

Forcat Speciale të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, bashkë me forcat speciale të komisariatit special “RENEA” dhe efektivë nga Grupi i 19 i Forcave Speciale amerikane...

Forcat Speciale të Forcave të Armatosura në stërvitjen “JCET”

Forcat Speciale të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, bashkë me forcat speciale të komisariatit special “RENEA” dhe efektivë nga Grupi i 19 i Forcave Speciale amerikane....