Bëhuni pjesë e Forcave të Armatosura janar 2015Ministria e Mbrojtjes për vitin 2015 do të pranojë 500 ushtarë/detarë aktivë në radhët e FA. Prej këtij kontingjenti, 250 ushtarë/detarë aktivë do të pranohen në fazën e parë ndërsa pjesa tjetër në gjashtëmujorin e dytë...
Vizitë zyrtare në SHBA e ministres Kodheli 28-31 tetor 2014Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli zhvilloi një vizitë zyrtare në SHBA me ftesë të sekretarit amerikan të Mbrojtjes z. Chuck Hagel...
Ministeriali Gjithëpërfshirës Rajonal 14-16 tetor 2014Në Budva të Malit të Zi u zhvillua Ministeriali Gjithëpërfshirës Rajonal: Harmonizimi i Bashkëpunimit mbi Mbrojtjen dhe Sigurinë në Rajon.Ministrja Kodheli drejtoi US-A5 dhe mori pjesë në SEDM...
Anëtarë të denjë të Aleancës së Atlantikut të Veriut 4-5 shtator 2014Ditën e enjte, më 4 shtator nisi në Uells samiti dyditor i NATO. Në samit morën pjesë delegacionet e nivelit të lartë të 28 vendeve anëtare të Aleancës së Atlantikut të Veriut...
Bashoku edhe ti! Bëhu pjesë e nismës, #shqiperiajoduhanit
Strategjia e Sigurisë Kombëtare Korrik 2014Në themel të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë është aspirata e popullit shqiptar dhe vullneti politik për të realizuar vizionin e përbashkët...
SHQIPËRIA EUROPIANE, DESTINACION BRENDA NESH korrik 2014 Raport Publik për 300 ditët e para
të qeverisjes
Ministrja Kodheli vizitë në Komandën Supreme të Forcave Aleate 26 maj 2014 Ministrja Kodheli: Shqipëria hap përpara në angazhimin tonë në NATO
Ministeriali i Mbrojtjes i NATO në Bruksel 26 - 27 shkurt 2014 Kodheli mori pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes në NATO dhe drejtoi Ministerialin SHBA-Karta e Adriatikut (A5), që u zhvillua në Bruksel...
Forcat e Armatosura në pastrimin e territorit shkurt - mars 2014 Pas vendimit të marrë nga Komisioni Ndërministror për shpalljen e emergjencës civile për gjendjen e mjedisit, MM dhe FA...
Vizitë zyrtare e ministres Kodheli në Turqi 12-13 shkurt 2014 Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, zhvilloi një vizitë zyrtare dyditore në Ankara, Turqi, me ftesë të homologut të saj, ministrit të Mbrojtjes së Turqisë, z. Ismet Yilmaz...
Ministrja e Mbrojtjes znj.Kodheli vizitë zyrtare në Greqi 14-15 janar 2014 Ministrja e Mbrojtjes, znj. Kodheli zhvilloi në datat 14-15 janar një vizitë zyrtare dyditore në Athinë, me ftesë të homologut të saj z. Dimitris Avramopoulos
Raporti vjetor 2013 i NATO 27 janar 2014NATO ka hedhur themele të forta gjatë viteve të fundit, bazuar në udhëzimet e dhëna nga Koncepti Strategjik, i cili përkrah angazhimin aktiv dhe mbrojtjen moderne ...
Dokumenti i Rishikimit Strategjik të Mbrojtjes 11 prill 2013Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë miratoi dokumentin e Rishikimit Strategjik të Mbrojtjes...
Direktiva e Mbrojtjes 2015 15 dhjetor 2014 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
Revista Ushtarake Gusht 2014Numri i fundit i revistës përmban analiza dhe vlerësime për sigurinë, Punime nga Akademia e Forcave të Armatosura...
Revista Mbrojtja Nr. 1 (2015) Janar 2015Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 23 janar 2015Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Mimi Kodheli   

Ministre e Mbrojtjes

Shqipëria në NATO

Strategji & Aktivitete

Bëhuni pjesë e FA

Rekrutime - Karriera - Shërbime

Denonconi Korrupsionin

04 2270409/0800 1122

marcado

Ministrja Kodheli, vizitë zyrtare dyditore në Maqedoni

Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli ndodhet në Maqedoni në një vizitë zyrtare dyditore.

Ministrja Kodheli, vizitë zyrtare në Maqedoni

Ministrja e Kodheli ndodhet në Maqedoni për një vizitë zyrtare dyditore, me ftesë të homologut të saj, z. Zoran Jolevski.