Revista Mbrojtja Nr. 6 (2014)

Ministeriali: Aleanca, zhvillohet në Bruksel Ministeriali i Mbrojtjes.
Takimi: Shqyrtohet mundësia e pjesëmarrjes shqiptare në misionin EUTM Mali.
“Combined Resolve II”: Edhe shqiptarët, një zë për NATO 2014.
Speciale: Operacioni i Normandisë, ngjarja që ndryshoi fatet e njerëzimit.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 5 (2014)

1. 5 Maj: Dita e Dëshmorëve, jo vetëm simbol, por edhe premtim...
2. “Zall-Dajti 14”: Testohen kapacitetet e FT, për përballimin e emergjencave civile
3. Siguria: Interesat kombëtare, siguria kombëtare dhe marrëdhëniet mes tyre
4. Speciale: Koalicioni Antifashist dhe fitorja e popujve mbi fashizmin

 Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 4 (2014)

Përvjetori: 5 vjet në NATO, Forca e besëlidhjes sonë me Aleancën Euroatlantike

Konferenca: Anija e re “Butrinti”, një kapacitet i ri operacionale i Forcës Detare

Inaugurimi:  Ministrja Kodheli: Jemi këtu për t’i dhënë një hov të ri bashkëpunimit dypalësh

Speciale: Edip Ohri, legjenda e aviacionit shqiptar

 

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 3 (2014)

1. Ministeriali: Rasmussen: Kemi arritur shumë, të ruajmë vrullin drejt samitit të Uellsit.
2. “Karta e Adriatikut”: Shqipëria merr kryesinë e A5-ës: Prioritetet e NATO-s për rajonin.
3. Afganistan 2001-’14: Mësimet e nxjerra nga Afganistani, me një rëndësi të veçantë për FA.
4. Speciale: Historia e Skërficës e shkruar me gjak në panteonin e kombit.

Revista në formatin pdf
Apliko tani! Bëhuni pjesë e FA 16 tetor 2023 - 09 janar 2024 Nisin rekrutimet për ushtarë/detarë në Forcat e Armatosura, Ministria e Mbrojtjes e konsideron thelbësore për Forcat e Armatosura rekrutimin e ushtarëve me një profil sa më të lartë, në kushtet e një profesionalizmi....
Vijnë në Shqipëri helikopterët e parë Black Hawk Janar 2024 Kanë mbërritur në Shqipëri dy helikopterët Black Hawk, si pjesë e parë e porosisë së bërë nga vendi ynë dhe mbështetur nga fondet e ndihmës...
Direktiva e Mbrojtjes 2024Janar 2024 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
11 vende të lira pune; Peleshi thirrje ekspertëve: Aplikoni! Janar 2024 Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë thirrje për aplikime nga ekspertët e fushave të Teknologjisë së Informacionit dhe Inxhinierisë për 11 vende të reja pune në Qendrën e....
Përurohen mjediset e reja të Muzeut të Forcave të Armatosura Dhjetor 2023 Muzeu i Forcave të Armatosura do të jetë tashmë në mjediset e tij të reja në Bërzhitë. Në ceremoninë e inaugurimit të hapësirave të reja morën pjesë ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani...
Ministeriali i Mbrojtjes së Nismës SHBA-Karta e Atlantikut Nëntor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Ministeriali i Mbrojtjes i vendeve të NATO, Bruksel Tetor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Shqipëria merr sërish drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore Gusht 2023 Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije me anë të një postimi në mediat sociale që nga sot Shqipëria merr drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore (SEEBRIG)....
Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri Qershor 2023 Për mëse një muaj mbi 24 mijë trupa nga 26 vende NATO e partnere nëpërmjet skenarëve strategjikë e operacionale në tokë, ajër e det demonstruan fuqinë në...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2024) Prill 2024Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 12 korrik 2024Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Korrik 2024
Ma En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4