Revista Mbrojtja Nr. 10 (2022)

mbrojtja 10221. Nënshkruhet kontrata për shërbimin satelitor, kryeministri Rama: Do të kemi një kryeinspektorat në qiell, i cili nuk ka emër të përveçëm, por ka një sy që i sheh të gjitha;
2. 57 - vjetori i krijimit të Batalionit të Mbështetjes;
3. Ekipi i NATO në Shqipëri, ministri Peleshi: Duke qenë një prej aleatëve të NATO-s na bën të jemi të sigurt, por njëkohësisht duhet vigjilencë nga të gjitha institucionet;
4. Intervistë prof. asoc. dr. Sybi Musollari, Spitali Ushtarak, institucion me histori 93-vjeçare.

Revista në formatin pdf


Revista Mbrojtja Nr. 9 (2022)

1. Shefi i ri i SHPFARSH, ministri Peleshi: Gjeneral Kingji vjen në këtë detyrë nga një karrierë 28-vjeçare e suksesshme dhe sfiduese e ushtarakut shqiptar;
2. Luiza Gega shpallet kampione e Europës;
3. Forca Tokësore, 22 vite histori, përkushtim, bashkëpunim;
4. “Çfarë bën ti për Shqipërinë që Shqipëria të bëjë për ty?”.

Revista në formatin pdf


Revista Mbrojtja Nr. 8 (2022)

revista gusht 20221. Betohet presidenti Begaj: Do të jem shërbëtor i popullit tim, përfaqësues i unitetit tonë kombëtar, mbështetës i palëkundur i rrugëtimit euroatlantik;
2. Shqipëria çeli negociatat për anëtarësim në BE;
3. Ministri Peleshi: “Shqipëria, pjesë e trupave në krahun lindor të Aleancës, tashmë me kontribut edhe në Bullgari”;
4. 100 - Vjetori i vendosjes së marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë

Revista në formatin pdf


Revista Mbrojtja Nr. 7 (2022)

0407221. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mori pjesë në Samitin e NATO-s në Madrid;
2. Ministri Peleshi: Projekti i ri i Porto Romanos do të ofrojë infrastrukturë të dedikuar ushtarake për FA-të dhe NATO-n;
3. Bajram Begaj zgjidhet president, nga 24 korriku, Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura;
4. Ministri Peleshi: Rritje historike e pagës së ushtarakëve, mirënjohës kryeministrit Edi Rama për vlerësimin e FA-së.

Revista në formatin pdf
Apliko tani! Bëhuni pjesë e FA 16 tetor 2023 - 09 janar 2024 Nisin rekrutimet për ushtarë/detarë në Forcat e Armatosura, Ministria e Mbrojtjes e konsideron thelbësore për Forcat e Armatosura rekrutimin e ushtarëve me një profil sa më të lartë, në kushtet e një profesionalizmi....
Vijnë në Shqipëri helikopterët e parë Black Hawk Janar 2024 Kanë mbërritur në Shqipëri dy helikopterët Black Hawk, si pjesë e parë e porosisë së bërë nga vendi ynë dhe mbështetur nga fondet e ndihmës...
Direktiva e Mbrojtjes 2024Janar 2024 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
11 vende të lira pune; Peleshi thirrje ekspertëve: Aplikoni! Janar 2024 Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë thirrje për aplikime nga ekspertët e fushave të Teknologjisë së Informacionit dhe Inxhinierisë për 11 vende të reja pune në Qendrën e....
Përurohen mjediset e reja të Muzeut të Forcave të Armatosura Dhjetor 2023 Muzeu i Forcave të Armatosura do të jetë tashmë në mjediset e tij të reja në Bërzhitë. Në ceremoninë e inaugurimit të hapësirave të reja morën pjesë ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani...
Ministeriali i Mbrojtjes së Nismës SHBA-Karta e Atlantikut Nëntor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Ministeriali i Mbrojtjes i vendeve të NATO, Bruksel Tetor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Shqipëria merr sërish drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore Gusht 2023 Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije me anë të një postimi në mediat sociale që nga sot Shqipëria merr drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore (SEEBRIG)....
Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri Qershor 2023 Për mëse një muaj mbi 24 mijë trupa nga 26 vende NATO e partnere nëpërmjet skenarëve strategjikë e operacionale në tokë, ajër e det demonstruan fuqinë në...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2024) Prill 2024Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 05 prill 2024Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Maj 2024
Ma En Pr Sh Di
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2