Revista Mbrojtja Nr. 6 (2021)

2106211. Gjenerali Tod Walters: Shqipëria-një komb që luan rol të madh për paqen në rajon,
2. Kryeministri Rama: Ky është një moment historik për të gjithë ne,
3. Yuri Kim: Roli i Shqipërisë është më i rëndësishëm se kurrë,
4. Kjo stërvitje është një mesazh i qartë për popujt e Ballkanit.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 5 (2021)

200521 rm1. Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim priti ushtarakët nga Garda Kombëtare e New Jersey,
2. Stërvitja ushtarake zyrtarisht ka filluar, të lumtur që Shqipëria pret “Defender Europe 21”,
3. “Presim stërvitjen më të madhe të zhvilluar ndonjëherë në Shqipëri “,
4. Shqipëria mikpritëse e stërvitjes “Defender Europe 21” më e madhja e NATO-s në rajon.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 4 (2021)

1804211. Ministri Peleshi: Jemi të hapur për investime të përbashkëta në industrinë e mbrojtjes,
2. “Defender Europe 21” prioriteti kryesor i FARSH për vitin 2021,
3. Nënshkruhet marrëveshja për trajtimin mjekësor të ushtarakëve shqiptarë në Turqi,
4. Kërkim-shpëtimi, detyrimi ndërkombëtar dhe shtetëror shqiptar.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 3 (2021)

1604211. Filloi Kursi Bazë i Oficerit në specialitetin Pilot Ushtarak Helikopteri,
2. Zv/ministri Koçi: Shqipëria do të investojë në modernizimin e FA-së,
3. Stërvitja “Defender Europe 21” zhvillohet nga data 1 maj-14 qershor 2021,
4. Eksperiencë unike në strukturë dhe ekspertizë.

Shfletoni revistën
Apliko tani! Bëhuni pjesë e FA 16 tetor 2023 - 09 janar 2024 Nisin rekrutimet për ushtarë/detarë në Forcat e Armatosura, Ministria e Mbrojtjes e konsideron thelbësore për Forcat e Armatosura rekrutimin e ushtarëve me një profil sa më të lartë, në kushtet e një profesionalizmi....
Vijnë në Shqipëri helikopterët e parë Black Hawk Janar 2024 Kanë mbërritur në Shqipëri dy helikopterët Black Hawk, si pjesë e parë e porosisë së bërë nga vendi ynë dhe mbështetur nga fondet e ndihmës...
Direktiva e Mbrojtjes 2024Janar 2024 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
11 vende të lira pune; Peleshi thirrje ekspertëve: Aplikoni! Janar 2024 Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë thirrje për aplikime nga ekspertët e fushave të Teknologjisë së Informacionit dhe Inxhinierisë për 11 vende të reja pune në Qendrën e....
Përurohen mjediset e reja të Muzeut të Forcave të Armatosura Dhjetor 2023 Muzeu i Forcave të Armatosura do të jetë tashmë në mjediset e tij të reja në Bërzhitë. Në ceremoninë e inaugurimit të hapësirave të reja morën pjesë ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani...
Ministeriali i Mbrojtjes së Nismës SHBA-Karta e Atlantikut Nëntor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Ministeriali i Mbrojtjes i vendeve të NATO, Bruksel Tetor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Shqipëria merr sërish drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore Gusht 2023 Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije me anë të një postimi në mediat sociale që nga sot Shqipëria merr drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore (SEEBRIG)....
Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri Qershor 2023 Për mëse një muaj mbi 24 mijë trupa nga 26 vende NATO e partnere nëpërmjet skenarëve strategjikë e operacionale në tokë, ajër e det demonstruan fuqinë në...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2024) Prill 2024Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 07 qershor 2024Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Qershor 2024
Ma En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30