Revista Mbrojtja Nr. 2 (2021)

1702211. Shqipëri-SHBA: Konfirmohen marrëdhëniet e shkëlqyera në fushën e mbrojtjes,
2. Ministri Peleshi: Objektivi im, një bazë ushtarake detare e NATO-s në Pashaliman,
3. Yuri Kim: Ne jemi krenarë që vazhdojmë të qëndrojmë krah për krah me ju,
4. Kontingjenti ushtarak niset me mision në Camp Arena në Herat të Afganistanit.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 1 (2021)

rm01211. Lockheed Martin do përmirësojë kontrollin dhe monitorimin e hapësirës detare,
2. Forcat e Armatosura janë kthyer në një mesazh shprese dhe besimi,
3. Koncerte festive nga fëmijët artistë për fëmijët e ushtarakëve,
4. Agjencia e NATO-s për Mbështetje e Prokurime: Interes nga 36 kompani të huaja e vendase.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 12 (2020)

2212201. Kompania III-të e Këmbësorisë në stërvitjen “KFOR -28”,
2. Ministrja Xhaçka: FA institucioni më i besuar për shqiptarët,
3. Albert Mullai merr drejtimin e Akademisë së Forcave të Armatosura,
4. Zhvillohet stërvitja “Rural Surveillance and Patrol Training.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 11 (2020)

1111201. Rama: Forcat e Armatosura gëzojnë reputacion të jashtëzakonshëm në gjirin e NATO-s,
2. Xhaçka: Synojmë ta ngremë në nivelin e vendeve të NATO-s,
3. Bashkëpunimi ushtarak me Francën do të vazhdojë,
4. Buxheti i Mbrojtjes 2021, ja drejtimet kryesore.

Shfletoni revistën

 
Apliko tani! Bëhuni pjesë e FA 16 tetor 2023 - 09 janar 2024 Nisin rekrutimet për ushtarë/detarë në Forcat e Armatosura, Ministria e Mbrojtjes e konsideron thelbësore për Forcat e Armatosura rekrutimin e ushtarëve me një profil sa më të lartë, në kushtet e një profesionalizmi....
Vijnë në Shqipëri helikopterët e parë Black Hawk Janar 2024 Kanë mbërritur në Shqipëri dy helikopterët Black Hawk, si pjesë e parë e porosisë së bërë nga vendi ynë dhe mbështetur nga fondet e ndihmës...
Direktiva e Mbrojtjes 2024Janar 2024 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
11 vende të lira pune; Peleshi thirrje ekspertëve: Aplikoni! Janar 2024 Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë thirrje për aplikime nga ekspertët e fushave të Teknologjisë së Informacionit dhe Inxhinierisë për 11 vende të reja pune në Qendrën e....
Përurohen mjediset e reja të Muzeut të Forcave të Armatosura Dhjetor 2023 Muzeu i Forcave të Armatosura do të jetë tashmë në mjediset e tij të reja në Bërzhitë. Në ceremoninë e inaugurimit të hapësirave të reja morën pjesë ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani...
Ministeriali i Mbrojtjes së Nismës SHBA-Karta e Atlantikut Nëntor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Ministeriali i Mbrojtjes i vendeve të NATO, Bruksel Tetor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Shqipëria merr sërish drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore Gusht 2023 Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije me anë të një postimi në mediat sociale që nga sot Shqipëria merr drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore (SEEBRIG)....
Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri Qershor 2023 Për mëse një muaj mbi 24 mijë trupa nga 26 vende NATO e partnere nëpërmjet skenarëve strategjikë e operacionale në tokë, ajër e det demonstruan fuqinë në...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2024) Prill 2024Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 12 korrik 2024Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Korrik 2024
Ma En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4