Revista Mbrojtja Nr. 10 (2021)

revista tetor 20211. Rama në Akademinë ushtarake “West Point”: Bashkëpunim për binjakëzimin me FA-të shqiptare;
2. Ministri i Mbrojtjes Peleshi: SHBA, ky aleat strategjik i pazëvendësueshëm i kombit shqiptar;
3. Bashkëpunimi me “West Point”, ministri Peleshi: si do ta modernizojmë FA sipas modelit “West Point”;
4. Diplomacia ushtarake, një nga prioritetet e FA, në ushtritë e vendeve perëndimore, - intervistë me kolonel (R), dr. Çlirim Toci.

Revista në formatin pdf


Revista Mbrojtja Nr. 09 (2021)

revista shtator 20211. Menaxhimi i zjarreve, Rama dhe Peleshi vlerësojnë punën e forcave të angazhuara dhe Mbrojtjes Civile,
2. Ministri Peleshi, Angazhimi i Shqipërisë përkrah SHBA dhe aleancës së NATO është i padiskutueshëm,
3. Bici: Shqipëria do të vazhdojë me të njëjtin ritëm të mbështesë SEDM,
4. Smaçi: Jemi në fazën më të mirë të transformimit të arsimit ushtarak në veçanti në nivel universitar.

Revista në formatin pdf


Revista Mbrojtja Nr. 08 (2021)

1009211. Peleshi: Mbrojtja kibernetike është element kyç përballë kërcënimeve nga fuqi rivale,
2. 76 oficerë përfunduan dy kurset e gradave KLO dhe KKSHP,
3. Shqipëria i dorëzon Bullgarisë kryesimin e iniciativës rajonale SEDM,
4. Bashkëpunimi ynë me Turqinë në fushën ushtarake do të vazhdojë.

Shfletoni revistën


Revista Mbrojtja Nr. 07 (2021)

revista korrik 20211. Ministri Peleshi vizitë zyrtare në Letoni: Do të vijojmë kontributin në misionin e NATO në veri të Europës,
2. Takim Shqipëri - Mali i Zi: Do të rritet bashkëpunimi në fushën e Sigurisë dhe Mbrojtjes,
3. Gjeneralmajor Shehu, e para grua ushtarake me gradën më të lartë në Forcat e Armatosura,
4. Samiti i NATO më 14 qershor 2021, Stoltenberg: NATO po hap një kapitull të ri.

 

Shfletoni revistën
Apliko tani! Bëhuni pjesë e FA 16 tetor 2023 - 09 janar 2024 Nisin rekrutimet për ushtarë/detarë në Forcat e Armatosura, Ministria e Mbrojtjes e konsideron thelbësore për Forcat e Armatosura rekrutimin e ushtarëve me një profil sa më të lartë, në kushtet e një profesionalizmi....
Vijnë në Shqipëri helikopterët e parë Black Hawk Janar 2024 Kanë mbërritur në Shqipëri dy helikopterët Black Hawk, si pjesë e parë e porosisë së bërë nga vendi ynë dhe mbështetur nga fondet e ndihmës...
Direktiva e Mbrojtjes 2024Janar 2024 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
11 vende të lira pune; Peleshi thirrje ekspertëve: Aplikoni! Janar 2024 Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë thirrje për aplikime nga ekspertët e fushave të Teknologjisë së Informacionit dhe Inxhinierisë për 11 vende të reja pune në Qendrën e....
Përurohen mjediset e reja të Muzeut të Forcave të Armatosura Dhjetor 2023 Muzeu i Forcave të Armatosura do të jetë tashmë në mjediset e tij të reja në Bërzhitë. Në ceremoninë e inaugurimit të hapësirave të reja morën pjesë ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani...
Ministeriali i Mbrojtjes së Nismës SHBA-Karta e Atlantikut Nëntor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Ministeriali i Mbrojtjes i vendeve të NATO, Bruksel Tetor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Shqipëria merr sërish drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore Gusht 2023 Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije me anë të një postimi në mediat sociale që nga sot Shqipëria merr drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore (SEEBRIG)....
Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri Qershor 2023 Për mëse një muaj mbi 24 mijë trupa nga 26 vende NATO e partnere nëpërmjet skenarëve strategjikë e operacionale në tokë, ajër e det demonstruan fuqinë në...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2024) Prill 2024Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 12 korrik 2024Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Korrik 2024
Ma En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4