Revista Mbrojtja Nr. 02 (2023)

rm02231. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, vizitë zyrtare në Pentagon;
2. Ministri Peleshi: Shqipëria do vazhdojë kontributin e saj drejt Ukrainës. Paketë tjetër donacionesh për Ukrainën;
3. Strukturat e Forcave të Armatosura, angazhim maksimal për përballimin e situatës së krijuar nga reshjet;
4. Prioritet, procesi i rishikimit dhe hartimit të dokumenteve strategjikë.

Shfletoni revistën në format pdf


Revista Mbrojtja Nr. 01 (2023)

mbrojtja 01231. Presidenti Begaj: Ju jeni aseti më i çmuar i FA. Faleminderit për shërbimin që i bëni kombit!
2. Ministri Peleshi: “Shqipëria, aleat i besueshëm i Aleancës, të gatshëm të vëmë në dispozicion infrastrukturën tonë.”
3. Kremtohet 97 - Vjetori i Forcës Detare;
4. Forca Detare, 97 vjet lundrim nëpër histori suksesi, - intervistë me kundëradmiral Adnand Agastra.

Shfletoni revistën në format pdf


Revista Mbrojtja Nr. 12 (2022)

1212221. “Në të ardhmen nuk do të ketë liderë gra, apo burra, do të ketë thjesht liderë”,
2. AFA, arsimim, strategji, doktrinë, inovacion, punë kërkimore ushtarake,
3. Forca Detare, syri vigjilent i deteve shqiptare,
4. 110 vjet FARSH.

Revista në formatin pdf

 


Revista Mbrojtja Nr. 11 (2022)

nentor 20221. Nis viti i ri akademik në AFA, Peleshi: Synojmë që të përgatisim këtu ekselencën karakteriale dhe dijes shqiptare,
2. Vizitë zyrtare në Kosovë, Kingji: Është koha për qasje të përbashkët dhe koordinim të qëndrimeve mbi rreziqet, sfidat në fushën e Mbrojtjes dhe Sigurisë në rajon,
3. Rëndësia e ndërgjegjësimit të femrave për parandalimin e sëmundjes së kancerit të gjirit,
4. MAD, ose çmenduria që kërcënon të përsëritet.

Revista në formatin pdf




Apliko tani! Bëhuni pjesë e FA 16 tetor 2023 - 09 janar 2024 Nisin rekrutimet për ushtarë/detarë në Forcat e Armatosura, Ministria e Mbrojtjes e konsideron thelbësore për Forcat e Armatosura rekrutimin e ushtarëve me një profil sa më të lartë, në kushtet e një profesionalizmi....
Vijnë në Shqipëri helikopterët e parë Black Hawk Janar 2024 Kanë mbërritur në Shqipëri dy helikopterët Black Hawk, si pjesë e parë e porosisë së bërë nga vendi ynë dhe mbështetur nga fondet e ndihmës...
Direktiva e Mbrojtjes 2024Janar 2024 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
11 vende të lira pune; Peleshi thirrje ekspertëve: Aplikoni! Janar 2024 Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë thirrje për aplikime nga ekspertët e fushave të Teknologjisë së Informacionit dhe Inxhinierisë për 11 vende të reja pune në Qendrën e....
Përurohen mjediset e reja të Muzeut të Forcave të Armatosura Dhjetor 2023 Muzeu i Forcave të Armatosura do të jetë tashmë në mjediset e tij të reja në Bërzhitë. Në ceremoninë e inaugurimit të hapësirave të reja morën pjesë ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani...
Ministeriali i Mbrojtjes së Nismës SHBA-Karta e Atlantikut Nëntor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Ministeriali i Mbrojtjes i vendeve të NATO, Bruksel Tetor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Shqipëria merr sërish drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore Gusht 2023 Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije me anë të një postimi në mediat sociale që nga sot Shqipëria merr drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore (SEEBRIG)....
Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri Qershor 2023 Për mëse një muaj mbi 24 mijë trupa nga 26 vende NATO e partnere nëpërmjet skenarëve strategjikë e operacionale në tokë, ajër e det demonstruan fuqinë në...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2024) Prill 2024Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 05 prill 2024Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...






Arkivi Lajmeve
Maj 2024
Ma En Pr Sh Di
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2