Revista Mbrojtja Nr. 06 (2023)

1004231. Ministri Peleshi: Shqipëria do të jetë garant i vlerave demokratike dhe perëndimore, si parime bazë të diplomacisë së Tiranës;
2. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi merr pjesë në takimin e radhës të Grupit të Kontaktit të Mbrojtjes për Ukrainën;
3. Ministri Peleshi: Mirënjohje për mbështetjen e pakushtëzuar të SHBA-së në zhvillimin e kapaciteteve të FARSH-së dhe bashkëpunimin në fushën e Mbrojtjes;
4. Ministri Peleshi pret në vizitën e tij të parë, ministrin e ri të Mbrojtjes së Kosovës Ejup Maqedonci.

Shkarkoni revistën në format pdf


Revista Mbrojtja Nr. 05 (2023)

rm2209231. Ministri Peleshi: Përulem para sakrificës së çdo ushtaraku;
2. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi pret ministren e Jashtme të Kanadasë, Mélanie Joly;
3. Peleshi: Krenari dhe privilegj, FA-të janë vlerësuar në mënyrën më dinjitoze!;
4. Gjeneralmajor Arben Kingji priti kryekapterin Mark Morgan, përfaqësuesin më të lartë të nënoficerëve nga Komanda Amerikane për Evropën dhe Afrikën (USAREUR-AF).

Shkarkoni revistën në format pdf


Revista Mbrojtja Nr. 04 (2023)

mbrojtja 3107231. Ministri Peleshi: Rikonfirmojmë mbështetjen politike dhe logjistike ndaj popullit ukrainas;
2. Robotët “vrasës”, teknologjia “smart” dhe e drejta ndërkombëtare;
3. Ministri Peleshi: Synojmë ta kthejmë këtë akademi në një ‘laborator’ të formimit të gjeneratës së re, të liderit të ardhshëm në nivel kombëtar;
4. Prezantohen rezultatet e monitorimit të satelitëve “Albania 1” dhe “Albania 2”.

Shkarkoni revistën në format pdf


Revista Mbrojtja Nr. 03 (2023)

2205231. Qytetari i armës në transformimin e së ardhmes;
2. Arritjet dhe objektivat e Ministrisë së Mbrojtjes në rrugëtimin e saj përgjatë 2022-2023;
3. Ministri Peleshi: Vijimi i ndhimës për Ukrainën, me rëndësi për sigurinë e Aleancës;
4. Ministri në Forumin e Sigurisë dhe Mbrojtjes "Schuman": Bashkëpunimi, e vetmja rrugë për të siguruar paqen.

Shfletoni revistën në format pdf
Apliko tani! Bëhuni pjesë e FA 16 tetor 2023 - 09 janar 2024 Nisin rekrutimet për ushtarë/detarë në Forcat e Armatosura, Ministria e Mbrojtjes e konsideron thelbësore për Forcat e Armatosura rekrutimin e ushtarëve me një profil sa më të lartë, në kushtet e një profesionalizmi....
Vijnë në Shqipëri helikopterët e parë Black Hawk Janar 2024 Kanë mbërritur në Shqipëri dy helikopterët Black Hawk, si pjesë e parë e porosisë së bërë nga vendi ynë dhe mbështetur nga fondet e ndihmës...
Direktiva e Mbrojtjes 2024Janar 2024 Dokumenti bazë mbi planet dhe programet e punës e të veprimtarive të MM, të FA në përmbushje të misionit kushtetues, si dhe detyrimeve si vend anëtar i NATO...
11 vende të lira pune; Peleshi thirrje ekspertëve: Aplikoni! Janar 2024 Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë thirrje për aplikime nga ekspertët e fushave të Teknologjisë së Informacionit dhe Inxhinierisë për 11 vende të reja pune në Qendrën e....
Përurohen mjediset e reja të Muzeut të Forcave të Armatosura Dhjetor 2023 Muzeu i Forcave të Armatosura do të jetë tashmë në mjediset e tij të reja në Bërzhitë. Në ceremoninë e inaugurimit të hapësirave të reja morën pjesë ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani...
Ministeriali i Mbrojtjes së Nismës SHBA-Karta e Atlantikut Nëntor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Ministeriali i Mbrojtjes i vendeve të NATO, Bruksel Tetor 2023 Në takimin e Ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s në Bruksel, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi mes të tjerave vuri theksin mbi zhvillimet në Veri të Kosovës....
Shqipëria merr sërish drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore Gusht 2023 Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije me anë të një postimi në mediat sociale që nga sot Shqipëria merr drejtimin e Brigadës së Europës Juglindore (SEEBRIG)....
Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri Qershor 2023 Për mëse një muaj mbi 24 mijë trupa nga 26 vende NATO e partnere nëpërmjet skenarëve strategjikë e operacionale në tokë, ajër e det demonstruan fuqinë në...
Revista Mbrojtja Nr. 02 (2024) Prill 2024Numri i fundit i revistës "Mbrojtja"...
Gazeta Ushtria 05 prill 2024Numri i fundit i të përjavshmes gazeta "Ushtria"...


Arkivi Lajmeve
Maj 2024
Ma En Pr Sh Di
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2